english.jpgEN
Të gjitha kategoritë
english.jpgEN
palëbërës

Shtëpi> Produkte > Droga > Analgjezik dhe anestezik

 • https://www.kyt-global.com/upload/product/1645494195725351.jpg
 • https://www.kyt-global.com/upload/product/1645494195427904.jpg
 • https://www.kyt-global.com/upload/product/1632729977216776.jpg
 • https://www.kyt-global.com/upload/product/1632729977652845.jpg
 • https://www.kyt-global.com/upload/product/1632729979818589.jpg
 • https://www.kyt-global.com/upload/product/1632729977388043.jpg
 • 图片 -1
 • 图片 -2
 • 单支图片
 • 9838912f446cf620404632f0aa22df09
 • 未 标题 -2
 • 未 标题 -1

50 mg/ml, 2 ml Pethidine Hydrochlorid Injection

Na kontaktoni

 • HYRJE E PRODUKTIT

Emri gjenerik:Injeksion hidroklorur pethidine                      

Specifikim: 50 mg/ml, 2 ml/ampulë

Numri i licencës:H42022074

Indikacionet terapeutike:

1Ky produkt indikohet për lehtësimin e dhimbjeve të forta, të tilla si dhimbje plage, dhimbje postoperative, premedikim narkotik ose adjuvantë gjatë anestezisë lokale dhe anestezisë së kombinuar me inhalacion intravenoz.
2Për të trajtuar dhimbjen viscerale, ky produkt duhet të jetë i pajtueshëm me atropinë. Për dhimbjen e lindjes, duhet monitoruar depresioni respirator i të porsalindurve.
3Para se të jepet anestezi, shpesh është e pajtueshme me klorpromazinën dhe prometazinën për të kompozuar një përbërje artificiale letargji.
4Mund të përdoret për të trajtuar astmën kardiake për të eliminuar edemën pulmonare.
5Dhimbjet e forta kronike të pacientëve me kancer terminal nuk duhet t'i jepet ky produkt për një kohë të gjatë.

Paketimi:
10 ampula / pako * 10 pako / kuti * 10 kuti / kuti kartoni
55.2*44*24.5cm/carton  N/G.W: 2.2/10kg/carton

Gjendja e ruajtjes:
Ruani nën 30℃
Mbroni nga drita dhe lagështia
Mbajeni larg fëmijëve
Të jepet me recetë mjekësore

Raft Jeta: Muaj 48

Kujtim i mirë: Mos e përdorni pa u konsultuar me mjekun tuaj.


Kontaktoni