english.jpgEN
Të gjitha kategoritë
english.jpgEN
palëbërës

Shtëpi> Produkte > Instrumente dhe pajisje mjekësore > Pajisjet e trajtimit

  • https://www.kyt-global.com/upload/product/1642056864129951.jpg
  • https://www.kyt-global.com/upload/product/1642056865482821.jpg
  • https://www.kyt-global.com/upload/product/1642056865271370.jpg
  • 麻醉机-1
  • 麻醉机-2
  • 麻醉机-3

Pajisje mjekësore shumëfunksionale të spitalit me cilësi të lartë Makinë anestezie me avullues/ekran LCD

Sasia minimale Rendit:1 set
Details paketimit:Madhësia e kartonit:77*78*114cm, 1 set/Karton
Kushtet e pagesës:T/T 50% Depozitë, 50% gjendja kopje B/L
Na kontaktoni

  • HYRJE E PRODUKTIT

Vendi i origjinës:

Kinë

Certifikim:

ISO, CE

Përshkrim:
Makina e anestezisë përbëhet strukturisht nga pjesët e mëposhtme: korniza, qarku i jashtëm, ventilatori dhe sistemi i monitorimit.
Efektet kryesore të anestezisë janë si më poshtë:

1. Anestezia klinike
Ai përfshin të gjitha trajtimet para, gjatë dhe pas anestezisë, pra periudhës perioperative. Për të reduktuar tensionin mendor të pacientëve para operacionit, për të siguruar ecurinë e qetë të anestezisë dhe operacionit, mund të jepen në mënyrë të përshtatshme medikamente para-anestetike si qetësuesit, analgjezikët dhe antikolinergjikët. Bëni një regjistrim anestezie gjatë dhe pas anestezisë.

2. Kujdes intensiv
Pacientët me sëmundje kritike ose pacientët me komplikime të rënda gjatë operacionit anestezik, si ata me mosfunksionim të rëndë të qarkullimit, frymëmarrjes, nervave, mëlçisë, veshkave, metabolizmit etj., mund të përqendrohen në repartin e kujdesit intensiv me pajisje të sofistikuara dhe të shtrenjta. Stafi mjekësor i trajnuar profesionalisht kryen monitorim dhe trajtim të plotë dhe të sofistikuar. Një rol të rëndësishëm në të luan profesioni i anestezisë, i cili merr pjesë në trajtimin e shokut dhe terapinë e frymëmarrjes.

3. Reanimimi i ndihmës së parë
Ndalimi i papritur i rrahjeve të zemrës dhe frymëmarrjes ndodh gjatë anestezisë kirurgjikale. Në dhomat e urgjencës dhe në vende të tjera për arsye të ndryshme mund të ndodhin edhe qarkullimi dhe dështimi i frymëmarrjes (si sëmundje, trauma, mbytje, goditje elektrike, aksident trafiku, etj.). Reanimimi pulmonar kërkon që punonjësit e anestezisë të marrin pjesë në shpëtim në këtë kohë.

4. Trajtimi i dhimbjes
Për të gjitha llojet e dhimbjeve akute dhe kronike (si dhimbjet post-traumatike, dhimbjet e mesit, nevralgjitë, dhimbjet tumorale, dhimbjet qendrore).
5. Trajtim komod mjekësor, endoskopi gastrointestinale pa dhimbje, abort pa dhimbje, analgjezi lindjeje, analgjezi postoperative etj.

Aplikime
Përdoret nga spitalet për të administruar anestezi inhaluese te pacientët gjatë operacionit.
 
specifikimet:

Modaliteti i ventilimit: IPPV, SIPPV, SIMV, PEEP, SIGH, MAN, PCV, VCV

Forma e valës presion-kohë, shpejtësia e rrjedhës - forma e valës së kohës, cikli i vëllimit të rrjedhës, cikli presion-vëllim

TV: 20-1500 ml

Shpejtësia: 1-120 bpm

I:E: 4:1-1:8

21 Parametrat për monitorimin e ventilimit

10 Sistemet e alarmit të sigurisë

Ekrani i mprehtë i Japonisë 10.4” TFT LCD me ngjyra

Avullues me precizion të lartë

Rrjedhës me katër tuba O2 dhe N2O

Sistemi i integruar i qarkut

Dy sirtarë

Valvula solenoid MAC (SHBA)

Sensori i presionit (SHBA)

Valvula proporcionale elektronike (Gjermani)

FUNKSIONI: tetë lloje të mënyrave të ventilimit, forma e valës presion-kohë, shpejtësia e rrjedhës - forma e valës së kohës, cikli i vëllimit të rrjedhës, cikli presion-vëllim

Kontaktoni