english.jpgEN
Të gjitha kategoritë
english.jpgEN
palëbërës

Shtëpi> Produkte > Instrumente dhe pajisje mjekësore > Pajisjet e trajtimit

  • https://www.kyt-global.com/upload/product/1642057357786854.jpg
  • https://www.kyt-global.com/upload/product/1642057357782200.jpg
  • https://www.kyt-global.com/upload/product/1642057357338716.jpg
  • 未 标题 -1- 恢复
  • 未 标题 -2- 恢复
  • 未 标题 -3- 恢复

Pajisje mjekësore me cilësi të garantuar-Makineri ventilatori joinvaziv për të rritur ose foshnja për ICU

Sasia minimale Rendit:

1 Set

Details paketimit:Carton Size: 70*61*41cm,64*61*65cm,88*12*12cm
3 kartona/set
Kushtet e pagesës:T/T 50% Depozitë, 50% gjendja kopje B/L
Na kontaktoni

  • HYRJE E PRODUKTIT

Vendi i origjinës:

Kinë

Certifikim:

ISO, CE

Përshkrim:
Në mjekësinë moderne klinike, ventilatori, si një mjet efektiv për të zëvendësuar artificialisht funksionin autonom të ventilimit, është përdorur zakonisht në dështimin e frymëmarrjes të shkaktuar nga arsye të ndryshme, menaxhimin e frymëmarrjes anestezike gjatë operacioneve të mëdha, trajtimin mbështetës të frymëmarrjes dhe rikuperimin urgjent. Ajo zë një pozicion shumë të rëndësishëm në fushën e mjekësisë moderne. Ventilatori është një pajisje mjekësore jetike që mund të parandalojë dhe trajtojë dështimin e frymëmarrjes, të zvogëlojë komplikimet dhe të shpëtojë dhe zgjasë jetën e pacientëve.

Aplikime
Mbështetja e frymëmarrjes është një nga mjetet më kritike për të shpëtuar jetën e pacientëve të urgjencës dhe atyre të sëmurë rëndë. Prandaj, ventilatori është bërë një pajisje e domosdoshme në trajtimin klinik; po përdoret gjithnjë e më gjerë në fushat e urgjencës, anestezisë, ICU dhe terapisë së frymëmarrjes.

specifikimet:

Specifikimi i ventilimit

Vëllimi i baticës: 20-2500ml

Mënyra e ventilimit: VCV,VCV+Psherëtimë,PCV,PRVC,SIMV+VCV.,SIMV+VC

.SPONT(CPAP/PSV),BIPAP,APRV,NIV/CPAP,NIV/PCV,Terapia me oksigjen hiperbarik

I:E: 1:10-10:1

Koha e frymëzimit: 0.1-12 s

Koha e pauzës: 0-50%

Shkas presioni

ndjeshmëria: (PEEP-20 në OcmH2O)

Shkas i rrjedhës

ndjeshmëria: 1-20LPM

PEEP/CPAP:0-50cmH2O

Psupp:0-70cmH2O

Pinsp:5-70cmH2O

Phgh: 21-100%

Parmend::0-70cmH2O

Thithja e O₂: ventilim 100% O2 për XNUMX minuta

Ins.Mbaj:15s Max

Exp.Mbaj:15s Max

Ventilim manual

Ngrirja e formës së valës: Po

Nebulizimi: 0-60 minuta i rregullueshëm

SPOXNUMX (opsionale)

ETCOXNUMX (opsionale)

Ekrani: Ekran me prekje 10.4" TFT

Lloji: kontroll elektronik i drejtuar në mënyrë pneumatike

Furnizimi me gaz: O₂ mjekësore, ajër mjekësor

Sistemi pneumatik

presion i sigurt:≤125cmHXNUMXO

Furnizimi me energji elektrike: AC 110-240 V, 50-60 Hz

Bateria: Bateri litumi, rezervë për më shumë se 2 orë

Pesha (neto): 16 kg

Dimensioni: (H) 400× (W) 303× (L) 250 mm

VTI,VTE,MV,MVspn,Fspn,Frekuenca,I:E

Ppeak,Pmean,Pplat,Pmin,Peep,Fio2

Pajtueshmëria, Rezistenca

Format e valës: PT.FT.VT

Sythet: lak PV, lak VF

Opsionale: Krahu mbështetës i lagështuesit të kompresorit të ajrit

Kontaktoni